Soutěže šachových družstev dohrány

Autor: , 10. Duben, 2022

V loňské sezóně virová epidemie Covidu znemožnila konání šachových soutěží družstev. O to více se hráči těšili, až opět budou moci hrát a setkávat se.

Lomnickému áčku se v Krajské soutěži družstev nepovedl vstup do soutěže. V prvním a druhém kole lomnické áčko nečekaně prohrálo s papírovými outsidery. Ve třetím a čtvrtém kole pak lomničtí naplno bodovali a začali se posunovat tabulkou nahoru. V pátém kole přišla nešťastná prohra s vedoucím celkem soutěže, ale v dalších dvou kolech opět lomničtí zvítězili a přiblížili se medailovým příčkám.  V předposledním kole hrála Lomnice na půdě druhého Dvora Králové nad Labem. Zápas nakonec Lomnice smolně těsně prohrála. V posledním kole Lomnice porazila Nový Bydžov, který byl na třetím místě.  I přes toto vítězství skončila Lomnice celkově na nepopulárním čtvrtém místě. Velká škoda prohry v předposledním kole. Stačilo ve Dvoře uhrát o půl bod více v jedné partii a lomnické áčko by skončilo v Krajské soutěži družstev celkově druhé.

Lomnice B nastupovala do Regionálního přeboru s cílem umožnit novým hráčům získávat cenné zkušenosti a výsledky tedy nebyly prioritou. Přesto si lomničtí počínali velice suverénně a v prvních třech kolech své soupeře doslova deklasovali. Ve čtvrtém kole přišel přímý souboj o první místo s papírově nejsilnějším celkem soutěže Sobotkou A. Tento zápas měli lomničtí velice dobře rozehraný, ale potom přišly smolné okamžiky a na několika šachovnicích se partie úplně otočily. Dokonce ještě i před koncem poslední partie to vypadalo, že Lomnice bude bodovat. Bohužel jeden chybný tah způsobil obrat celé partie i zápasu a družstvo Lomnice B prohrálo. V dalších kolech ztrácela Sobotka A body, zatímco lomničtí opět drtili soupeře, a dostali se tak opět do vedení v tabulce. V závěrečném kole stačilo lomnickým k jistotě prvního místa neprohrát. Bohužel poslední zápas se lomnickému béčku vůbec nevydařil a skončil prohrou 2:3. Sobotka A v posledním kole zvítězila nečekaně vysoko, a nakonec lomnické béčko předstihla o pouhý půl bod na skóre. Druhé místo Lomnice je výborný výsledek, ale vzhledem k průběhu celé soutěže mrzí, že to nebylo místo první. Velmi pozitivní je, že noví hráči se v družstvu osvědčili a nečekaně i hodně bodovali.

Uplynulá sezóna družstev byla i přes některé smolné okamžiky pro Lomnici úspěšná. V další sezóně budou chtít lomničtí bojovat v soutěžích družstev o příčky nejvyšší.

Soutěže šachových družstev jsou pro letošní sezónu dohrány, hráči se budou dále účastnit turnajů jednotlivců.