Lomnice – město sportu 2023

Autor: , 25. Září, 2023

2023_Lomnice_město_sportu_06

Lomničtí šachisté se v pátek 15.9.2023 spolupodíleli na tradiční akci „Lomnice – město sportu“. Ve spolupráci s lomnickými sportovními kluby tuto akci pořádá město Lomnice nad Popelkou již několik let. Akce je přístupná široké veřejnosti a měla vždy velmi příznivý ohlas. Velké poděkování patří všem dobrovolníkům, bez nichž by uspořádání takové akce nebylo možné.

„Lomnice – město sportu“ se koná každoročně v září a cílem je přitáhnout ke sportu děti a mládež. Jednotlivé kluby mají svá stanoviště na letním stadionu. Smyslem akce je seznámit děti s různými sporty a možnost vyzkoušet si i ty, které děti sami neprovozují.

Dopolední program byl určen pro děti ze tříd prvního stupně základní školy. Od půl deváté do půl dvanácté se zde vystřídaly jednotlivé školní třídy. Na šachovém stanovišti si děti vyzkoušeli různé šachové úkoly dle jejich šachové zdatnosti a věku. Odpoledne program plynule pokračoval pro veřejnost. Průběžně na akci přicházeli děti jak samotné, tak i s rodiči či prarodiči.

Na šachovém stanovišti byla zábavnou formou prezentována šachová hra. Děti také dostávaly letáčky s informacemi o možnosti přihlásit se na šachový kroužek. Pro zpestření byl u stanoviště v kostýmu „šachový“ král. Kromě plnění různých šachových úkolů (obtížnost dle úrovně) si návštěvníci na stanovišti mohli zkusit zahrát šachy se zkušenými hráči nebo i mezi sebou. Ani malé děti nepřišly zkrátka, učily se názvy figurek, jejich pohyb na šachovnici a základní postavení. Na zemi byla křídou nakreslena šachovnice a děti se tak mohly proměnit v různé šachové figurky a vyzkoušet si chod figur (zaskákat si na šachovnici) na vlastní nohy. Letošní akci přálo i počasí, účastníci si tak mohli užít pohodové sportování pod širým nebem.

2023_Lomnice_město_sportu_07

2023_Lomnice_město_sportu_01

2023_Lomnice_město_sportu_04

2023_Lomnice_město_sportu_03

2023_Lomnice_město_sportu_05

2023_Lomnice_město_sportu_02